3 (8-3y) ровно3-8 (y-7)

+3
Ответы (2)
  1. 27 марта, 22:59
    0
    24-9 у=3-8 у+56

    -9 у+8 у=59-24

    -у=35

    у = - 35
  2. 28 марта, 01:01
    0
    3 (8-3 у) = 3-8 (у-7)

    24-9 у=3-8 у+56

    -9 у+8 у=3+56-24

    -у=35

    у=-35