9,2 а+36,9=4,8 (12,6-9) + 10,72

+4
Ответы (1)
  1. 7 мая, 04:39
    0
    9,2 а+36,9=4,8 (12,6-9) + 10,72

    9,2 а=4,8 (12,6-9) + 10,72-36,9

    9,2 а = - 8,9 : 9,2

    а ≈ - 0,967