3 7/8-2 1/6:1 1/12+5/8

+2
Ответы (1)
  1. 12 февраля, 17:47
    0
    3 7/8-2 1/6:1 1/12 + 5/8=2 3/22

    1) 2 1/6:11/12=13/6*12/11=13/1*2/11=26/11=2 4/11

    2) 3 7/8-2 4/11=3 77/88-2 32/88=1 45/88

    3) 1 45/88+5/8=1 45/88+55/88=1 100/88=1 25/22=2 3/22