24• (31/63+1/14 - (2•5/21+31/252)) : 12/35

+1
Ответы (1)
  1. 3 мая, 01:03
    0
    1) 2*5/21=10/21

    2) 10/21+31/252=120/252+31/252=151/252

    3) 31/63+1/14=62/126+9/126=71/126

    4) 71/126-151/252=142/252-151/252=-9/252

    5) 24 * (-9/252) = - 18/21

    6) - 18/21:12/35=-18/21*35/12=-15/6=-2 1/2