А) 1/4+0,7-1/5

б) 0,8-0,3-2/5

в) 4/5-1/3+0,6

г) 7/9+0,4-0,6

+1
Ответы (1)
  1. 4 мая, 20:59
    0
    А) 1/4+7/10+1/5 = (5+14+4) / 20=23/20=1,15

    б) 0,8-0,3-0,4=0,5-0,4=0,1

    в) 4/5-1/3+3/5 = (12-5+9) / 15=16/15