1. 4 1/6 + (2 3/4-2 1/6) : 2 4/5-1 3/8

2. (3 5/6-2 3/4) : 7/12+5 1/2

3. 2 2/3 (2 1/3+2 5/12) - 4 4/5

9-3 1/5 х1 2/3+1 1/3

+3
Ответы (1)
  1. 7 сентября, 01:49
    0
    1. 1) 2 3/4-2 1/6=11/4-13/6=33/12-26/12=7/12

    2) 7/12:2 4/5=7/12:14/5=7/12*5/14=5/84

    3) 4 1/6+5/84=25/6+5/84 = 350/84+5/84=355/84

    4) 355/84-1 3/8=355/84-11/8=710/168-231/168=941/168