2 1/7 : B=2 19/28:3 3/4

+3
Ответы (1)
  1. 29 июня, 18:14
    0
    2 1/7 : в = 2 19/28 : 3 3/4

    15/7 : в = 75/28 : 15/4

    15/7 : в = 75/28 * 4/15 = 5/7

    в = 15/7 : 5/7 = 15/7 * 7/5 = 3