1. 4/7 + (11/140)

2. - 4/9-5/12

3. 14/9 / (-16/13)

+1
Ответы (1)
  1. 27 февраля, 01:33
    0
    4/7 + (-11/140) = 80-11/140=69/140

    -4/9-5/12=-16+15/36=-31/36

    14/9: (-16/13) = - 1 19/72