16-9+8 17-9+5 18 - (12-4) 12 - (3+9)

+3
Ответы (2)
  1. 11 июня, 06:08
    0
    16-9+8 = 15

    17-9+5 = 13

    18 - (12-4) = 10

    12 - (3+9) = 0
  2. 11 июня, 06:51
    0
    16-9+8=15

    17-9+5=12

    18 - (12-4) = 12-4=8; 18-8=10

    12 - (3+9) = 3+9=12; 12-12=0