79 у - (23 у-15 у)

если у=15

если у=309

помогите!

+5
Ответы (2)
  1. 4 декабря, 12:02
    0
    79x15 - (23-15) 15 = 1185 - 8x15 = 1185 - 120 = 1065

    79x309 - (23-25) 309 = 24411 - 8x309 = 24411 - 2472 = 21939
  2. 4 декабря, 12:12
    0
    79*15 - (23*15-15*15) = 1185 - (345-225) = 1185-120 = 1065

    79*309 - (23*309-15*309) = 24411 - (7107-4635) = 24411-2472=21939