A) 3/4+1/6 б) - 8/15 - 2/3 в) 7/12 - 5/8 г) - 1/3+5/6

+5
Ответы (1)
  1. 18 сентября, 20:54
    0
    3/4 + 1/6 = 18/24 + 4/24 = 22/24 = 11/12

    7/12 - 5/8 = 14/24 - 15/24 = - 1/24