47,52:1,8-17*3+0,72*51

+5
Ответы (1)
  1. 29 мая, 16:21
    0
    47,52:1,8-17*3+0,72*51=12,12

    1) 47,52:1,8=26,4

    2) 17*3=51

    3) 0,72*51=36,72

    4) 26,4-51=-24,6

    5) - 24,6+36,72=12,12