3 3/4 : 0.03 + 4.52 : (-4 5/27)

+4
Ответы (1)
  1. 8 февраля, 21:13
    0
    1) 15/4 : 3/100 = 15/4 * 100/3 = 125

    2) 4 52/100 : (-4 5/27) = 452/100 : (-113/27) = 452/100 * (-27/113) = - 1.08

    3) 125 + (-1.08) = 125 - 1.08 = 123.92