80-9•7+5=

40-5•8+19=

9•4+9•6-71=

(42+18) : 6=

+4
Ответы (1)
  1. 14 января, 21:18
    0
    80-9*7+5=80-63+5=17+5=22

    40-5•8+19=40-40+19=19

    9•4+9•6-71=9 * (4+6) - 71=9*10-71=90-71=19

    (42+18) : 6 = 42:6+18:6=7+3=10