А) 4/7*5/24:1 1/14; б) 25*7/15:7/9; в) 7/18:20/21:5/12; г) 5/9*2 1/4:20.

+5
Ответы (1)
  1. 3 июля, 12:17
    0
    А) 4/7*5/24:1 1/14=1/9

    1) 4/7*5/24=5/42

    2) 5/42:1 1/14=5/42:15/14=5/42*14/15=1/9

    б) 25*7/15:7/9=15

    1) 25*7/15=35/3

    2) 35/3:7/9=35/3*9/7=15

    в) 7/18:20/21:5/12=49/50

    1) 7/18:20/21=7/18*21/20=49/120

    2) 49/120:5/12=49/120*12/5=49/50

    г) 5/9*2 1/4:20=1/16

    1) 5/9*2 1/4=5/9*9/4=5/4

    2) 5/4:20=5/4*1/20=1/16