4 3/5: (1 2/3 - 3 1/5) + 1 1/8

+4
Ответы (1)
  1. 13 марта, 21:23
    0
    1) 1 2/3-3 1/5=5/3-16/5=

    (25-48) / 15=-23/15

    2) 4 3/5: (-23/15) = 23/5 * (-15/23) =

    -15:5=-3

    3) - 3+1 1/8=-3+9/8 = (-24+9) / 8=

    -15/8=-1 7/8