А) - 0,8-2,3 = б) - 3/4+2/3 = в) 1/8-5/6 г) - 2,5+7-1,5-10

+4
Ответы (1)
  1. 13 июня, 16:36
    0
    а) - 0,8-2,3 = - (0,8+2,3) = - 3,1

    б) - 3/4+2/3=-9/12+8/12 = - (9/12-8/12) = - 1/12

    в) 1/8-5/6=3/24-20/24 = - (20/24-3/24) = - 17/24

    г) - 2,5+7-1,5-10 = - (2,5+1,5) + 7-10=-4-10+7=-14+7=-7