3 3/4 x 1 1/5 + (2.55 + 2.7) : (0.1 - 1/80)

+1
Ответы (1)
  1. 2 апреля, 03:43
    0
    1) 2, 55+2, 7=5, 25

    2) 0, 1-1/80=7/80

    3) 3 3/4*1 1/5 = 15/4*6/5=9/2=4 1/2

    4) 5, 25:7/80=5 1/4:7/80=21/4:80/7=60

    5) 60+4 1/2=64 1/2