Вычесли

(384012-12306) : 3+2*8399

90+10*70-42:6

(500-150) * 2 - (360+40) 6:4

+3
Ответы (1)
  1. 10 марта, 09:36
    0
    (384012-12306) : 3+2*8399 = 371706 : 3 + 16798 = 123902+16798 = 140700

    90+10*70-42:6 = 90 + 700 - 7 = 783

    (500-150) * 2 - (360+40) 6:4 = 350*2 - 400*6 : 4 = 700-2400:4 = - 1700:4 = - 425