Д) (1/4+1/6) : 10 е) (5/6-1/4) : 7

+4
Ответы (1)
  1. 10 сентября, 08:29
    0
    (1/4 + 1/6) : 10 = ((3+2) / 12) : 10 = 5/12 : 10/1 = 5/12 * 1/10 = 1/24

    (5/6 - 1/4) : 7 = ((10-3) / 12) : 7 = 7/12 : 7/1 = 7/12 * 1/7 = 1/12