5/6 - (3/10 + 2/5) = ?

+1
Ответы (1)
  1. 3 июля, 21:08
    0
    5/6 - (3/10 + 2/5) 5/6 - (3/10*1+2/5*2) 5/6 - (3/10+4/10) 5/6-7/10 5/6*5-7/10*3 25/30-21/30=4/30=2/15