3 (2y-1) + 6 (3y-4) = 83+5 (y-3)

+5
Ответы (2)
  1. 24 марта, 23:34
    0
    3 (2y-1) + 6 (3y-4) = 83+5 (y-3)

    6 у-3+18 у-24=83+5 у-15

    6 у+18 у-5 у=83-15+3+24

    19 у=95

    у=95:19

    у=5

    Ответ: у=5
  2. 25 марта, 01:29
    0
    3 (2y-1) + 6 (3y-4) = 83+5 (y-3)

    6 у-3+18 у-24=83+5 у-15

    24 у-27=5 у+68

    24 у-5 у=68+27

    19 у=95

    у=95/19

    у=5

    Проверка:

    3 * (2*5-1) + 6 * (3*5-4) = 83+5 (5-3)

    3*9+6*11=83+5*2

    27+66=83+10

    93=93