1 : (1/2*1/6), (1/4*1/7) : (1/2*1/14)

+1
Ответы (2)
  1. 5 марта, 12:29
    0
    1. 1: (1/2•1/6) = 1/3.

    1) 1/2•1/6=1/2•6/1=3;

    2) 1:3=1/3.

    2. (1/4•1/7) : (1/2•1/14) = 1/196.

    1) 1/4•1/7=1/28.

    2) 1/2•1/14=1/2•14/1=7;

    3) 1/28:7=1/28:7/1=1/28•1/7=1/196.
  2. 5 марта, 13:34
    0
    1:1/12=1*12/1=12

    1/28:1/28=1/28*28/1=1