3|4: (1-1|4+3|8) ;

(1|3+1|4) : (2-5|6)

+4
Ответы (1)
  1. 4 ноября, 00:18
    0
    1-1/4=3/4

    3/4+3/8=6/8+3/8=9/8

    3/4:9/8=3/4*8/9=2/3

    (1|3+1|4) : (2-5|6)

    1/3+1/4=4/12+3/12=7/12

    2-5/6=12/6-5/6=7/6

    7/12:7/6=7/12*6/7=1/2=0,5