11/12-3/7=

5/6-1/3=

1/2-1/14=

11/18-2/9=

9/20-11/36=

8/15-1/12=

1/4-1/12=

8/21-3/8=

5/7-1/6=

8/15-1/5=

1/5-1/15=

5/6-3/5=

5/9-4/12=

+4
Ответы (1)
  1. 1 июля, 03:34
    0
    11/12-3/7 = (11*7 - 3*12) / (12*7) = 41/84

    5/6-1/3 = 5/6 - 2/6 = 3/6 = 1/2

    1/2-1/14 = 7/14 - 1/14 = 6/14 = 3/7

    11/18-2/9 = 11/18 - 4/18 = 7/18

    9/20-11/36 = (9*36 - 11*20) / (36*20) = 104/720 = 13/90

    8/15-1/12 = (8*4 - 1*5) / (3*4*5) = 27 / 60 = 9/20

    1/4-1/12 = 3/12 - 1/12 = 2/12 = 1/6

    8/21-3/8 = (8*8 - 3*21) / (21*8) = 1/168

    5/7-1/6 = (5*6 - 1*7) / (6*7) = 23/42

    8/15-1/5=8/15 - 3/15 = 5/15 = 1/3

    1/5-1/15=3/15 - 1/15 = 2/15

    5/6-3/5 = (5*5 - 3*6) / (5*6) = 7/30

    5/9-4/12 = (5*4 - 4*3) / (3*3*4) = 8/36 = 2/9