5 4/7:1 5/21 - (5 2/15 • 3/22 + 1 14/15) =

+3
Ответы (1)
  1. 13 февраля, 16:59
    0
    1) 5 4/7:1 5/21 = (39*21) / (7*26) = 1 1/2. 2) 5 2/15*3/22 = (77*3) / (15*22) = 7/10. 3) 7/10+1 14/15=7/10+29/15=2 19/30. 4) 1 1/2-2 19/30 = (45-79) / 30=-34/30=-17/15=-1 2/15