810:9*6+320: (72:36) - 144

+1
Ответы (1)
  1. 17 августа, 21:48
    0
    810:9*6+320: (72:36) - 144

    1) 72:36=2

    2) 810:9=90

    3) 90*6=540

    4) 320:2=160

    5) 540+160=700

    6) 700-144 = 699

    ответ: 699