5 1/6:31 + (3 1/4+2 1/6) : 2 3/5-2/3:4/9

+5
Ответы (1)
  1. 17 апреля, 06:42
    0
    5 1/6 : 31 + (3 1/4 + 2 1/6) : 2 3/5 - 2/3 : 4/9 =

    = 5 1/6 : 31 + (65/12) : 2 3/5 - 2/3 : 4/9 =

    = 1/6 + (65/12) : 2 3/5 - 2/3 : 4/9 = 1/6 + 25/12 - 2/3 : 4/9 =

    = 1/6 + 25/12 - 3/2 = 3/4 =