A) 31/80 + (3/16+39/80) б) 2/45 + (3/45+7/9) в) (3/7+5/14) + 1/14

+4
Ответы (1)
  1. 10 апреля, 10:48
    0
    A) 31/80 + (3/16+39/80) = 31/80 + ((15+39) / 80) = 31/80+54/80=85/80=17/16

    b) 2/45 + (3/45+7/9) = 2/45 + (3/45+35/45) = 2/45+38/45=40/45=8/9

    c) (3/7+5/14) + 1/14 = (6/14+5/14) + 1/14=11/14+1/14=12/14=6/7