852 004 - (4 560+27 540 : 5) = ?

690 108 - (9 382*6+3 126:3) = ?

200*15*4*5=?

12*5*250*4=?

+1
Ответы (1)
  1. 14 октября, 16:43
    0
    852 004 - (4 560+27 540/5) = 841 936

    1) 27 540/5=5 508

    2) 4 560+5 508=10 068

    3) 852 004-10 068=841 936

    690 108 - (9 382*6+3 126/3) = 632 774

    1) 9 382*6=56 292

    2) 3 126/3=1 042

    3) 56 292+1 042=57 334

    4) 690 108-57 334=632 774

    200*15*4*5=60 000

    1) 200*15=3 000

    2) 3 000*4=12 000

    3) 12 000*5=60 000

    12*5*250*4=60 000

    1) 12*5=60

    2) 60*250=15 000

    3) 15 000*4=60 000