7y+2,6=27,8 6x+3,8=20,6

+3
Ответы (1)
  1. 10 мая, 18:57
    0
    7y = 27.8-2.6

    7y=25.2

    y=25.2/7

    y=3.6

    6 х=20,6-3,8

    6 х=16,8

    х=16,8/6

    х=2,8