655 - 324 : (42 : 12 - 3)

+3
Ответы (1)
  1. 14 июля, 10:07
    0
    655 - 324 : (42 : 12 - 3) = 7

    1) 42:12=3,5

    2) 3,5-3=0,5

    3) 324:0,5=648

    6) 655-648=7