10y+2· (7y-2) = 5· (4y+3) + 3y

12x-7· (x+4) = 26-4x

+3
Ответы (1)
  1. 25 февраля, 21:32
    0
    10 у+14 у-4=20 у+15+3 у

    24 у-23 у=19

    у=19

    12 х-7 х-28=26-4 х

    9 х=56

    х=7