А) 4 5/12 + (5 1/12 - 3 4/21

+4
Ответы (2)
  1. 15 апреля, 13:31
    0
    4 5/12 + (5 1/12 - 3 4/21) 53/12 + (61/12-67/21) / 3

    53/4 + (61/4-67/7)

    53/4 + (427/28-268/28)

    53/4+159/28

    371/28+159/28

    530/28
  2. 15 апреля, 15:42
    0
    4*5/12=1,66

    5*1/12=0,41

    3*4/21=0,16

    1,66 + (0,41-0,57) = 1,66-0,16=1,5