А) 3,834 + (2,487-1,346) =

б) 280,93 - (37,386 + (4,38-1,52) =

+3
Ответы (1)
  1. 30 января, 07:07
    0
    А / 1. 2,487-1,346 = 1,1412. 3,834 + 1,141=4,975 б / 1. 4,38-1,52=2,86

    2. 37,386 + 2,86 = 40,246

    3. 280,93 - 40,246=240,684