16+5 (-c-2 (c-4)) = 12 (3-2c) - 1

+4
Ответы (1)
  1. 7 июня, 01:10
    0
    16-5 с-10 с+40=36-24 с-1

    9 с=35-56

    9 с=-21

    с = - 2 3/9