1) - 7 + (-8) =

2) - 0,38 + (-0,74) =

3) - 1,8 + (-0,34) =

4) - 4 6/7 + (-2 3/7) =

+5
Ответы (1)
  1. 20 октября, 11:50
    0
    1) - 7 + (-8) = - 7 - 8 = - 15

    2) - 0,38 + (-0,74) = - 0,38 - 0,74 = - 1,12

    3) - 1,8 + (-0,34) = - 1,8 - 0,34 = - 2,14

    4) - 4 6/7 + (-2 3/7) = - 4 6/7 - 2 3/7 = - 6 9/7 = - 7 2/7