А) 2x + 3-х = 15

б) 7+3 у+2 у-1=46

+5
Ответы (1)
  1. 20 апреля, 12:28
    0
    А) 2x + 3-х = 15

    2x-x=15-3

    x=12

    б) 7+3 у+2 у-1=46

    3y+2y=46-7+1

    5y=40

    y=40:5

    y=8