90,3-56,12: (50-31,6) ·5,7

+3
Ответы (2)
  1. 23 апреля, 11:48
    0
    1) 50-31,6=18,4

    2) 56,12:18,4=3,05

    3) 3,05*5,7=17,385

    90,3-17,385=72,915
  2. 23 апреля, 12:30
    0
    90.3-56.12: (50-31.6) * 5.7 = 72.915

    1) 50 - 31.6 = 18.4

    2) - 56.12 : 18.4 = - 3.05

    3) - 3.05 * 5.7 = - 17.385

    4) 90.3 - 17.385 = 72.915