8 16,27 - (x-2 17,27) = 8 5,27

+1
Ответы (1)
  1. 13 апреля, 18:06
    0
    8 16/27 - (x - 2 17/27) = 8 5/27

    8 16/27 - x + 2 17/27 = 8 5/27

    11 6/27 - x = 8 5/27

    x = 11 6/27 - 8 5/27

    x = 3 1/27