1/20 от 1 ц=

1/2 от 1 ц=

1/9 от 180=

1/6 от 360=

1/4 суток =

1/3 часа=

1/5 литра=

+5
Ответы (1)
  1. 11 марта, 11:41
    0
    1/20 * 1 = 0,05 ц; 0,05*100 = 5 кг

    1/2*1*100 = 50 кг

    1/9*180 = 20

    1/6 * 360 = 60

    1/4*24 = 6 часов

    1/3*60 = 20 минут

    1/5*1000 = 200 куб. см

    Ответ: 1 - 5 кг, 2 - 50 кг, 3 - 20, 4 - 60, 5 - 6 час, 6 - 20 мин, 7 - 0,2 литра