2.6 а-0.2 (3 а-9) = - 0.5 (-2 а+6) позалуста

+3
Ответы (1)
  1. 14 января, 15:45
    -1
    2.6 а-0.2 (3 а-9) = - 0.5 (-2 а+6)

    2,6 а-0,6 а+1,8=а-3

    2,6 а-0,6 а-а=-1,8-3

    а=-4,8