Упростите выражения:

1. х/2-х/3-х/6

2. 5/9z-1 3/4z+17/18

3. 5y-8x-7x

4. 2,5x-3y-3x+y

5. 0,2y+3y-1/5y

+5
Ответы (1)
  1. 14 ноября, 10:36
    0
    1. х/2 - х/3 - х/6 = 3 х/6 - 2 х/6 - х/6 = 0

    2, 5/9z - 1 3/4 z + 17/18 = 20/36 z - 1 27/36 + 17/18 = - 1 7/36 z + 17/18

    3. 5 у - 8 х - 7 х = 5 у - 15 х

    4, 2,5 х - 3 у - 3 х + у = - 0,5 х - 2 у

    5. 0,2 у + 3 у - 1,5 у = 1,7 у