9^1,5-81^0,5 - (0, 5) ^-2

+1
Ответы (2)
  1. 1 мая, 21:35
    0
    1) 9^1,5=27

    2) 81^0,5=9

    3) - (0,5) ^-2=-4;

    27-9-4=14
  2. 1 мая, 22:08
    0
    9^1,5-81^0,5 - (0, 5) ^-2 = (3²) ^1,5 - - (9²) ^0,5 - (0, 5) ^-2 = 3³ - 9 - 4 = 27-9 - 4=14.