0,9 * (1 5/9-4/9: (5/8+3/8:3)) = ?

+3
Ответы (1)
  1. 28 июня, 04:19
    0
    0,9 * (1 5/9 - 4/9: (5/8 + 3/8:3)) = 13/15

    3/8:3 = 1/8

    5/8+1/8=6/8=3/4

    4/9:3/4=4/9*4/3 = 16/27

    1 5/9 - 16/27 = 1 15/27 - 16/27 = 42/27 - 16/27 = 26/27

    0,9*26/27 = 9/10*26/27=13/15