14 : 2 1/3 + 12 : 1 1/3

+3
Ответы (1)
  1. 3 августа, 05:36
    0
    14 : 2 1/3 + 12 : 1 1/3 = 15

    1) 14 : 2 1/3 = 14 : 7/3 = 14 * 3/7 = 2 * 3 = 6

    2) 12 : 1 1/3 = 12 : 4/3 = 12 * 3/4 = 3 * 3 = 9

    3) 6 + 9 = 15