Решить неравенство

x^2-8x+12>=0 если x<4

+5
Ответы (1)
  1. 19 августа, 17:27
    0
    X²-8x-12≥ U x<4

    D=64+48=112 √D=4√7

    x1 = (8-4√7) / 2=4-2√7

    x2=4+2√7

    x≤4-2√7 U x≥4+2√7

    x∈ (-∞; 4-2√7]