Найди x : (95-380:x) + 35=110

+4
Ответы (2)
  1. 24 апреля, 06:03
    0
    (95-380/x) + 35=110 (95-380/x) = 110-35 (95-380/x) = 75-380/x=75-95-380/x=-170x=17/38
  2. 24 апреля, 09:25
    0
    95 - 380 : Х = 110 - 35

    95 - 380 : Х = 75

    95 - 75 = 380 : Х

    380 : Х = 20

    Х = 380 : 20

    Х = 19