Решите неравенство:

1) х - 3≤11

2) - 3<у - 4

3) х+5>-3

4) 2 у≤у + 8

5) 11 ≥ х + 2

6) 3 у>5 у+4

+1
Ответы (1)
  1. 23 июля, 01:01
    0
    1) х-3<=11, х<=14.

    2) - 3-3, у>4-3, у>1.

    3) х+5>-3, х>-5-3, х>-8.

    4) 2 у<=у+8, 2 у-у<=8, у<=8.

    5) 11>=х+2, х+2<=11, х<=11-2, х<=9.

    6) 3 у>5 у+4, 3 у-5 у>4, - 2 у>4, у<-2.