11,2 * (-2/7) + 13:5-6 2/5

+1
Ответы (1)
  1. 14 октября, 02:18
    0
    11.2 * (-2/7) = 11 1/5 * (-2/7) = 56/5 * (-2/7) = - 16/5

    13:5=13/5

    -16/5+13/5=-3/5

    -3/5-6 2/5=-6 5/5=-7